Dlaczego wyjeżdżając do pracy w Niemczech, warto podpisać polską, a nie niemiecką umowę o pracę?

2019/10/11

Wyjeżdżając z nami do pracy w Niemczech, jesteś zatrudniony w oparciu o polską umowę o pracę, ale co to właściwie oznacza? Dlaczego lepiej jest wyjechać z polską agencją pracy i być zatrudnionym na podstawie polskiej umowy, niż z niemiecką agencją, podpisując niemiecką umowę? Wyjaśniamy poniżej, rozwiewając wszelkie wątpliwości.
 1. Wyższe stawki brutto – wyższe wynagrodzenie netto! Pracownik wyjeżdżający do pracy do Niemiec może podpisać umowę polską, z rodzimą agencją zatrudnienia, lub niemiecką, z tamtejszą agencją. W przypadku umowy niemieckiej stawka podstawowa brutto, od której pracodawca odlicza podatek, jest znacznie niższa (pracodawca odprowadza mniejszy podatek), rekompensując to wypłacaniem nieopodatkowanych diet (w netto). Pomimo tego, po opłaceniu wysokich kosztów zamieszkania, pracownikowi najczęściej pozostaje tylko pierwotna, niska stawka brutto – tym samym niska stawka netto. Wyjeżdżając do pracy z nami, będąc zatrudnionym na podstawie polskiej umowy, masz gwarancję dużo wyższej pierwotnej stawki brutto oraz często bezpłatnego zamieszkania lub znacznej dopłaty do zakwaterowania. W efekcie otrzymujesz wyższą stawkę netto niż w przypadku niemieckiej umowy.

 

 1. Możliwość wypłaty w € lub PLN – to Ty podejmujesz decyzję, w jakiej walucie chcesz otrzymać swoje wynagrodzenie.

 

 1. Darmowe zakwaterowanie lub za symboliczną opłatą. W przypadku zatrudnienia na umowę niemiecką, koszty zakwaterowania leżą zawsze w całości po stronie pracownika – w zależności od danego landu jest to koszt 300-500 €. Podpisując polską umowę masz zagwarantowane darmowe zakwaterowanie lub za symboliczną opłatą, najczęściej w granicach 50-150 €. W momencie, kiedy zaistnieje potrzeba zmiany mieszkania, nie ponosisz żadnych kosztów.

 

 1. Gwarantujemy legalne zatrudnienie na terenie Niemiec i ubezpieczenie zdrowotne.

 

 1. Podatek od 1. dnia odprowadzany do niemieckiego urzędu skarbowego – przy rocznym rozliczeniu można odzyskać sporą jego część.

 

 1. Możliwość korzystania z zaplecza socjalnego w Polsce lub w Niemczech, tj. zasiłki, 500+ lub Kindergeld – Twoja decyzja.

 

 1. Możliwość ubezpieczenia członków rodziny (ubezpieczenie zdrowotne – korzystanie z opieki zdrowotnej).

 

 1. Staż pracy doliczony do lat pracy.

 

 1. Możliwość rejestracji w urzędzie pracy i ubiegania się o zasiłek po ustaniu zatrudnienia.

 

 1. Otrzymujesz świadectwo pracy (łatwiej w przyszłości udokumentować staż pracy, np. do emerytury).

 

 1. Łatwiejszy i szybszy proces uzyskiwania zaświadczeń i dokumentów przez pracowników.

 

Wyjeżdżając do pracy z nami, pozostajesz pod stałą opieką zarówno w kwestiach dotyczących urlopów, zaliczki, mieszkania, jak i rozmowy, czy pytań do pracodawcy. Koordynator jest dostępnyrównież w dni wolne od pracy i nigdy nie odmówi pomocy!

Nie czekaj i już teraz sprawdź najnowsze oferty pracy za granicą tutaj https://praca.leasingteam.pl/oferty-pracy/?hrlink_query=&hrlink_category=&hrlink_location=17&hrlink_type=&hrlink_submitSearch=1