Blog

Trendy na niemieckim rynku pracy tymczasowej

Zgodnie z prognozą Institute for Employment Research (IAB), w 2020 roku bezrobocie w Niemczech ma znacznie spaść. Firmy będą więc chętniej korzystać z usług agencji pracy tymczasowej i ich zasobów pracowniczych. Jakie korzyści będą w związku z tym czerpać pracownicy tymczasowi, którzy zdecydują się wyjechać do Niemiec?

Kanały rekrutacji pracowników tymczasowych

Rekrutacja pracowników tymczasowych do pracy za granicą to nie lada wyzwanie dla rekruterów. Jakie są najefektywniejsze kanały rekrutacyjne?

Dlaczego wyjeżdżając do pracy w Niemczech, warto podpisać polską, a nie niemiecką umowę o pracę?

Wyjeżdżając z nami do pracy w Niemczech, jesteś zatrudniony w oparciu o polską umowę o pracę, ale co to właściwie oznacza? Dlaczego lepiej jest wyjechać z polską agencją pracy i być zatrudnionym na podstawie polskiej umowy, niż z niemiecką agencją, podpisując niemiecką umowę? Wyjaśniamy poniżej, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Wizerunek pracy tymczasowej – kiedyś i dziś

Przez dziesięciolecia praca tymczasowa nie cieszyła się pozytywną opinią zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników. Na przestrzeni ostatnich lat rynek pracy tymczasowej, jak i w ogóle rynek pracy w Europie i w Niemczech uległ jednak znacznej zmianie.

Jak spowolnienie gospodarcze w Niemczech wpływa na oferty zatrudnienia

Choć głosy o spowolnieniu gospodarczym w Niemczech nie ustają, z perspektywy agencji pracy tymczasowej nie obserwujemy, by przeniosło się to na rynek pracy. Oferta zatrudnienia w Niemczech jest coraz szersza, a stawki płac idą w górę, szczególnie w przypadku stanowisk specjalistycznych.

Czy niemiecki rynek pracy zabierze nam pracowników ze Wschodu?

Niska stopa bezrobocia w Polsce, 1,5 miliona obywateli Ukrainy zasilających nasz rodzimy rynek pracy oraz zapowiedź otwarcia niemieckich granic dla pracowników spoza UE. Na ile kryzys polskiego rynku pracy jest realny? Czy zabraknie rąk do pracy na stanowiskach blue collar?